طبق خبرگزاری googel news :

بر اساس تحقیقات جدید منتشر شده در مجله روابط اجتماعی و شخصی ، انسجام در نزدیکی یا دوری از خدا با افزایش بهزیستی روانشناختی همراه است این یافته ها شواهدی را نشان می دهد که میزان نزدیکی فرد با خدایی با پیامدهای مهم روانشناختی مرتبط است.

"برخی از تحقیقات قبلی من در مورد دین و رفاه بوداغلب اوقات، من قرب به خداوند برگزار اهمیت منحصر به فرد برای افراد رفاه همزمان، گفت: "نویسنده مطالعه جولیان کالور ( @ JCulver89 )، نامزد دکترا در دانشگاه رایس است.

"من از عدم تحقیقات طولی در مورد دلبستگی یا قرب به خدا و رفاه تعجب کردمبنابراین ، من کنجکاو شدم که چگونه این رابطه از نظر طولی متوقف می شود و آیا هنگام بررسی مقطعی همان قدرت پیش بینی را دارد؟ "

برای مطالعه ، کالور داده های حاصل از مطالعه ملی مطالعه جوانان و دین را مورد بررسی قرار داد ، یک بررسی طولی از 3،290 فرد انگلیسی و اسپانیایی زباناو بر زیرمجموعه ای از 1333 فرد معتقد به خدا متمرکز شد که از پروتستان ها ، کاتولیک ها یا مقدسین روزهای آخر هستند.

در طی سه زمان زمانی از شرکت کنندگان پرسیده شد "آیا به خدا ایمان دارید یا نه ، یا مطمئن نیستید؟و "بیشتر وقتها چقدر با خدا فاصله دارید یا نزدیک هستید؟"

کسانی که گزارش کردند با گذشت زمان کمتر به خدا نزدیک می شوند ، در مقایسه با کسانی که به طور مداوم به خدا نزدیک می شوند ، کاهش اهداف زندگی گزارش شده از خود ، تسلط شخصی و رضایت از زندگی را نیز تجربه می کنندبا کمال تعجب ، کالورول همچنین دریافت که دوری مداوم از خدا پیش بینی کننده سطح مطلوبی از هدف و رضایت از زندگی است.

به عبارت دیگر ، نزدیک بودن مداوم به خدا یا دوردست بودن مداوم با نتایج روانشناختی بهتری نسبت به نزدیکتر شدن به خدا یا دورتر شدن با گذشت زمان همراه بود.

"برای من ، آنچه در مورد این مطالعه جالب است این است که رابطه بین انسجام در قرب با خدا و رفاه برخی از آنچه را که ما در مورد روابط اجتماعی به طور کلی می دانیم منعکس می کنداین که افرادی که ناسازگار با خدا نزدیک هستند از همسالان خود که به طور مداوم نزدیک یا دور هستند ، وضع بدتری دارند ، برای هر کسی که رابطه ای را تجربه کرده است که مشخصه آن عدم تعادل در دادن و گرفتن است ، قابل درک است یافته های مطالعه حاضر بر این عقیده استوار است که رابطه شخص با خدا می تواند عملکردی مشابه روابط اجتماعی آنها داشته باشد. "

این مطالعه عواملی مانند سن ، جنس ، تحصیلات ، درآمد شخصی و سایر متغیرها را کنترل کرداما مانند همه تحقیقات ، این مطالعه برخی از هشدارها را نیز شامل می شود.

"داده های NSYR از عدم تنوع نژادی و مذهبی رنج می برد (یعنی بیشتر پاسخ دهندگان سفید پوست هستند و پروتستان یا کاتولیک معرفی می کنند)بنابراین جالب است که بررسی کنیم انسجام در قرابت با خدا در بین غیر سفیدپوستان وابسته به یک مذهب اقلیت چگونه است و آیا رفاه را از طریق روش های مشابه با پروتستان های سفیدپوست و کاتولیک ها پیش بینی می کند یا خیر. "

مطالعه ،" چگونه انسجام در نزدیکی به خدا منابع روانی و رضایت از زندگی را پیش بینی می کند: یافته های مطالعه ملی ملی جوانان و دین   "،در 17 سپتامبر سال 2020 منتشر شد.

روانشناسی دین از دیدگاه یونگ

آیا خداباوری محصول تکامل زیستی ماست؟

برخی دیدگاه های جایگزین

، ,خدا ,مطالعه ,های ,مورد ,مداوم ,به خدا ,با خدا ,است که ,در مورد ,انسجام در

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ساندویچ پانل ارزان قیمت سر به تو دانش آموز مدرسه استعداد های درخشان شهید باهنر 3 مطالب تفریحی | مطالب آموزشی، ورزشی آی آر چاپ مرجع تخصصی معرفی و فروش آنلاین اقلام چاپی و تبلیغاتی در ایران دنیای دیجیتال مطالب مخنلف و متنوع شورین کمپو کای کان ایران روزهای شیرین سی گل